Bellevue East 67, Omaha Benson 57

Bellevue West 65, Lincoln Northeast 30

Blue Hill 66, Sandy Creek 52

Bridgeport 46, Bayard 42

Brush, Colo. 45, Sidney 36

Chadron 53, Douglas, S.D. 37

Chase County 44, Hershey 43

David City 59, Thayer Central 45

Elkhorn South 100, Lincoln High 85

Fairbury 47, Clay Center, Kan. 39

Grand Island 57, Omaha Northwest 56

Hemingford 77, Edgemont, S.D. 45

Humphrey St. Francis 58, Lutheran High Northeast 52

Kearney 65, Omaha South 46

Kimball 49, North Platte St. Patrick's 47

Lincoln East 61, Millard South 42

Lincoln Pius X 70, Omaha North 51

Milford 49, Sutton 42

Millard North 65, Omaha Bryan 55

Millard West 54, Fremont 37

Minatare 56, Potter-Dix 8

Morrill 56, Sioux County 32

North Platte 69, Alliance 65

Omaha Central 97, Lincoln Southeast 61

Omaha Creighton Prep 77, Lincoln North Star 71, OT

Papillion-LaVista South 62, Omaha Burke 36

Pierce 44, Guardian Angels 24

Ralston 57, Beatrice 41

Rapid City Stevens, S.D. 75, Scottsbluff 69

South Platte 62, Elba 8

Centennial Conference

Championship

Bishop Neumann 57, Lincoln Christian 47

Central Conference

Consolation

Columbus Lakeview 55, Schuyler 27

Holdrege 58, Crete 31

Lexington 44, Grand Island Northwest 41

Dakota Oyate Challenge

Third Place

Omaha Nation 58, Flandreau Indian, S.D. 55

East Central Nebraska Conference

Johnson County Central 45, Weeping Water 21

Louisville 34, Malcolm 31

Palmyra 69, Conestoga 68, OT

East Husker Conference

Howells/Dodge 78, Clarkson/Leigh 43

Humphrey/Lindsay Holy Family 77, Tekamah-Herman 39

Logan View-Scribner-Snyder 42, Stanton 33

Oakland-Craig 68, Twin River 56

West Point-Beemer 71, Madison 38

Wisner-Pilger 68, Pender 37

Eastern Midlands Conference

Championship

Bennington 56, Norris 43

Fort Kearney Conference

Axtell 57, Elwood 40

Sumner-Eddyville-Miller 63, Eustis-Farnam 48

Mid-Nebraska Activities Conference

Championship

South Loup 63, Anselmo-Merna 62

Third Place

Mullen 58, Sandhills/Thedford 43

Nebraska Capitol Conference

Championship

Wahoo 57, Ashland-Greenwood 44

Third Place

Platteview 54, Douglas County West 41

Nebraska Frontier Conference

Championship

Omaha Brownell-Talbot 53, Omaha Christian Academy 36

Fifth Place

Cedar Bluffs 57, Cornerstone Christian 44

Third Place

Parkview Christian 63, College View Academy 50

Niobrara Valley Conference=

Boyd County 49, Ewing 26

Clearwater/Orchard 82, Santee 65

Elkhorn Valley 45, St. Mary's 35

Neligh-Oakdale 67, Elgin Public/Pope John 42

Niobrara/Verdigre 52, CWC 43

RPAC Conference

Championship

Paxton 42, Southern Valley 30

Third Place

Cambridge 56, Wauneta-Palisade 31

Southwest Conference

Championship

Aurora 61, York 58

Ogallala 57, Cozad 48

Third Place

Broken Bow 59, Ainsworth 43

Seward 47, Adams Central 43

Twin Valley Conference

Franklin 52, Red Cloud 28

0
0
0
0
0

Recommended for you